Farklı Çocuklar İçin “Abademy”

Abademy olarak “Farklı Çocuklar İçin “Abademy”” konusunda Pertevniyal’den dergisinde yer aldık.

DERGİ PDF HALİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

FARKLI ÇOCUKLAR İÇİN “ABADEMY”

Aba Akademi Danışmanlık Eğitim Araştırma Merkezi, marka kullanım adıyla “ABADEMY”, nörogelişimsel farklılığa sahip çocukların gelişimlerinde hız kazanmala­rına yardımcı olmak ve ailelerinin ihtiyacı olan tüm deste­ği sağlamak üzere İstanbul Mecidiyeköy’ de kurulmuştur. 2003 yılından bu yana özel eğitim sektöründe yer alan, başarılı işbirlikleri ve ABA Konferansı gibi ilklere imza attığı projeleri ile tanınan Selim Parlak tarafından kurulan Aba Akademi, Özel Çocuklar Aile Danışmanlık Gelişim Merkezi olarak çalışmalarını sürdürmeyi planlamaktadır. Dünya ve ülkemiz özel eğitim tarihinden, kültüründen ve camiasından güç aldığımız yaklaşımımız, aynı zamanda geleceğe vizyoner bakan anlayışla da önümüzü açtı. Bu anlamda mesleğe başladığımız günden bu güne, topluma faydalı olabilmek adına çıktığımız yolda, sistemimizde devam eden tüm çocuk ve ailelerimizin yaşam kalitelerini yükselttik ve yükseltmeye de devam ediyoruz.

Takvim yaşı ile gelişim yaşını eşitliyoruz

“7 Dokunuş” ismini verdiğimiz yaka sunumlarında anlat­tığımız gibi, takvim yaşı ile gelişim yaşını eşitlediğimiz çocuklanmızın sayısı da gittikçe artıyor. Saygın, itibarlı, güvenilir bir yapı oluşturmaya devam ediyoruz. Hayatına, yaptığı iş ile önemli bir anlam katmayı tercih eden özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi vb. tarz da yerleri işleten kurum sahiplerine, gelecekleri için yeni bir kapı açmak adına, nörogelişimsel farklılık gösteren bireylerin tedavi protokolü sistematiğini aktarmak için franchise /know­ how modeli ile danışmanlık vermeye devam edeceğiz. İzmit ve Tekirdağ danışmanlıklarımız gibi diğer illerdeki girişimciler ile buluşmak için sabırsızlanıyoruz. Bizi tüm sosyal medyada, İnstagram, Facebook, Twitter, Youtube, Foursquare gibi mecralarda /abademycomtr ismiyle bula­bilirsiniz.

ABADEMY ne yapar?

ABADEMY, ailelere yenilikçi bir bakış açısı getirerek, otizm ve diğer nörogelişimsel bozukluklar tedavi proto­kolü sislematiğiyle, üç aşamalı model sunacaktır.

Birinci aşama: Çocuğun, takvim yaşı ile gelişim yaşını eşitle­mek için aba terapi, oyun oynama becerileri, dil konuş­ma terapi, ergoterapi v.b. gibi konularda çocuk gelişimi aile danışmanlığı yapmak.

İkinci aşama: Anne ve ba­banın depresyon, kaygı, öfke, tutum, kişilik, empati v.b. gibi durumlarını, değerlendirme araçlarıyla netleştirmek ve özel çocuğa sahip olmayı göğüsleyecek farkındalıklar kazanmalarına yönelik aile danışmanlığı yapmak.

Üçün­cü aşama: Ailelere, farklı gelişim gösteren çocuklarının, psikiyatri, nöroloji, genetik tanı, metabolizma, gastroen­teroloji, endokrinoloji, kbb, göz, diş gibi, tıbbi konsültas­yonlarım neden yapmaları gerektiği konusunda aile danış­manlığı yapmak. Sizlere hizmet verecek olmaktan dolayı mutluluk duyacağımızı bilmenizi isteriz.