Çukur

Yapım: Türkiye, 2017
Tür: Macera/Aile
Yönetmen: Sinan Öztürk
Oyuncular: Aras Bulut İynemli, Dilan Çiçek Deniz, Ercan Kesal, Perihan Savaş, Ercan Kolçak Köstendil, Öner Erkan, Rıza Kocaoğlu, Kubilay Aka

Dizinin Konusu: Çukur dizisi, İstanbul’da Çukur isminde bir mahalleyi konu alır. Bu mahallenin bütün kontrolü Koçova ailesindedir. Mahallenin en önemli kuralı; uyuşturucuya kesinlikle izin verilmemesidir. Ancak zamanla bir grup ortaya çıkar ve mahalle düzenini bozmaya çalışır. Bir süre sonra ailenin en küçük oğlu yıllar önce kaçtığı mahalleye geri döner. Onun dönmesi ile birlikte mahallede yeni bir düzen oluşacaktır.
Oyunculardan Aliço karakteri, askeriyede başına gelen bir olaydan dolayı rahatsızlık yaşamıştır ve gizemli bir şekilde çöp toplayıcılığı ile uğraşmaktadır. Daha iyi şartlara sahip olabilirken kendisi bu hayatı seçmiştir. İnsanlardan uzak olmak istemektedir. Deniz kenarında bir barakada çöpler içinde yaşamaktadır. Müthiş bir sayısal zekası vardır. Akli dengesi yönünden sıkıntılı görünen ama üstün zekalı olan insanlara güzel bir örnektir. Girdiği yeri, gördüğü yüzü, plakaları asla unutmayan bir görsel hafızaya sahiptir. Sayıları aklında tutan özelliği ile de adeta dahi bir karakteri oynamaktadır.